خرید(پروپوزال بررسی اثر عدالت سازمانی بر رفتار شهروندی سازمانی با اثر میانجی گری تعهد شغلی در شعب بانک تج)

پروپوزال بررسی اثر عدالت سازمانی بر رفتار شهروندی سازمانی با اثر میانجی گری تعهد شغلی در شعب بانک تجارت شهر تهران, بررسی اثر عدالت سازمانی بر رفتار شهروندی سازمانی با اثر میانجی گری تعهد شغلی در شعب بانک تجارت شهر تهران,پروپوزال اثر عدالت سازمانیپروپوزال بررسی اثر عدالت سازمانی بر رفتار شهروندی سازمانی با اثر میانجی گری تعهد شغلی در شعب بانک تج|31014476|ghe1723868|
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع پروپوزال بررسی اثر عدالت سازمانی بر رفتار شهروندی سازمانی با اثر میانجی گری تعهد شغلی در شعب بانک تج می باشد.

پروپوزال بررسی اثر عدالت سازمانی بر رفتار شهروندی سازمانی با اثر میانجی گری تعهد شغلی در شعب بانک تجارت
شهر تهران
دارای 23 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

عنوان پروپوزال:بررسی اثر عدالت سازمانی بر رفتار شهروندی سازمانی با اثر میانجی گری تعهد شغلی در شعب بانک تجارت شهر تهران

تعداد صفحه: 23 صفحه
فونت: B ZAR
فاصله سطرها: 1.15
منابع فارسی و لاتین: دارد
پرسشنامه و ضمائم: دارد
بندهای پروپوزال: عنوان، مقدمه، بیان مسئله، اهمیت و ضرورت تحقیق، اهداف پژوهش (هدف اصلی، اهداف جزئی)، فرضیه های پژوهش، تعریف مفاهیم پژوهش (تعریف مفهومی، تعریف عملیاتی)، روش تحقیق، طرح پژوهش، ابزار اندازه گیری، روش تجزيه و تحليل داده ها و...

پروپوزال مدیریت استراتژیک

بررسی اثر عدالت سازمانی بر رفتار شهروندی سازمانی با اثر میانجی گری تعهد شغلی در شعب بانک تجارت شهر تهران

مقدمه
در دنیای پُر چالش کنونی، سازمان¬ها به منظور رقابت در صحنه جهانی، ارضای نیازها و انتظارات مشتریان و سازگاری با ماهیت در حال تغییر شغل، در تلاشند تا کارکنانی را به کار گیرند که فراتر از وظیفه و نقش تعیین شده در شرح شغلشان عمل کنند زیرا اعتقاد بر این است که این رفتارهای فراتر از نقش در ارزشیابی عملکرد انعکاس می¬یابد، مشارکت کارکنان در برنامه¬ها را تحت تاثیر قرارخواهد دا د و می¬تواند عاملی موثر بر تعهد شغلی و عزت نفس باشد.این تلاش هاي فراتر از حد انتظار، داوطلبانه، سودمند و مفيد، تحت عنوان رفتارهاي افزون بر نقش يا رفتارهاي شهروندي سازماني ياد مي¬شود. مفهوم رفتار شهروندی سازمانی، تحولی در حوزه رفتار سازمانی ایجاد نموده است. این مفهوم مسلماً باعث شده است که سازمان¬ها نوآور، منعطف، بهره¬ور و در برابر بقایشان مسئول باشند. حال بروز چنین رفتاری چگونه امکان¬پذیر است؟ (ابیلی، 1387)
عدالت سازمانی عاملی است که در بروز چنین رفتاری بسیار نقش به سزایی ایفا می¬کند.عدالت سازمانی عبارت است از این که با چه شیوه¬اي با کارکنان رفتار شود که احساس کنند به صورت عادلانه با آنها رفتار شده است که شامل ادراك منصفانه بودن پرداخت ها و برابر در رویه هاي سازمانی و عادلانه بودن رفتار هاي بین شخصی و کافی بودن اطلاعات و منابع در سازمان می باشد. به اعتقاد گرين برگ درك عدالت در سازمان يك اصل و الزام اساسي براي اثربخشي و كاركرد موثر سازمان¬ها و همچنين رضايت شغلي افراد سازمان است. (دانايي فرد، 1387)
رفتار¬هاي فراتر از وظیفه و فرانقشي براساس ادراك از واقعيت شكل مي¬گيرد نه خود واقعيت .در اين راستا، چنانچه ادراك افراد از واقعيت بر مبناي انصاف و عدالت باشد و احساس کنند در سازمان هیچ تبعیضی وجود ندارد و عدالت به¬طورکامل اجرا می¬شود در كاركنان موجب ایجاد یک تعهد شغلی می¬گردد درواقع تعهد شغلی رفتارهاي افراد را تحت تأثير قرار مي¬دهد و تعهد بيانگر احساس هويت و وابستگي فرد به شغل و سازمان است وقتی که فرد احساس تعهد شغلی می¬کند رفتارهاي فرانقشي يا درواقع همان رفتارهاي شهروندي سازماني بروز پيدا خواهد كرد که این امر درنهایت به بهره¬وری سازمان و عملکرد مناسب آن منجر می¬شود. لذا دراین تحقیق تعهد شغلی به عنوان نقش تعدیل¬گر قرار گرفته است که ازاین طریق رابطه عدالت سازمانی و رفتار شهروند سازمانی مورد بررسی گردد. (حسين زاده، 1390)
بیان مسئله تحقیق
ادراک عدالت سازماني، براي اثربخشي عملکرد سازمان ها و رضايت افراد در سازمان ضرورتي اساسي است و سازمان بايد در جهت تحقق اين مهم، همه تلاش و کوشش خود را به کار گيرد. رعايت عدالت سازماني توسط مديران، موجب افزايش تعهد کارکنان به شغل و سازمان و به دنبال آن بروز رفتار شهروندی موثر، ابداع و نوآوري و ماندگاري آنان در سازمان و در نهايت موجب موفقيت و پيروزي سازمان مي-شود و جامعه را از منفعت سازمان و تلاش کارکنان بهره مند مي¬نمايد. (علي اصغر فاني،حسن دانايي فرد، 1390)


مطالب دیگر:
📂دانلود تحقیق روش های تدریس با فرمت ورد📂دانلود تحقیق رضایت شغلی و مدل های آن با فرمت ورد📂دانلود تحقیق رفتارهای پرخطر و اعتیاد با فرمت ورد📂دانلود تحقیق راهبردهای یادگیری خودتنظیمی با فرمت ورد📂دانلود تحقیق رابطه عملکرد شغلی و توانمندسازی با فرمت ورد📂دانلود تحقیق خشونت و نظریه های مرتبط با آن با فرمت ورد📂دانلود تحقیق خانواده و نظریات مربوط به آن با فرمت ورد📂دانلود تحقیق توانمند سازی و رویکردهای آن با فرمت ورد📂دانلود تحقیق توامندسازی روانشناختی با فرمت ورد📂دانلود تحقیق تدریس و ویژگی های موثر بر آن با فرمت ورد📂دانلود تحقیق بهداشت روانی و اصول آن با فرمت ورد📂دانلود تحقیق درباره انگیزش تحصیلی و نظریات مرتبط با آن word📂دانلود تحقیق آموزش و انواع یادگیری با فرمت ورد📂دانلود تحقیق افسردگی و عوامل موثر بر آن با فرمت ورد📂دانلود تحقیق درباره استرس و علائم ایجاد کننده ی آن word📂دانلود تحقیق ارزشیابی و انواع آن با فرمت ورد📂پاورپوینت بررسی آشنایی با محلول های رایج در اتاق عمل📂پاورپوینت بررسی اصل آفبا و آرایش الکترونی اتم ها📂پاورپوینت بررسی اصلاح واحد پولی در کشورهای در حال توسعه با تاکید بر صفرزدایی📂پاورپوینت بررسی اصول و مبانی تربیت بدنی📂پاورپوینت بررسی اظهارنامه مالیات بر درآمد مشاغل 📂پاورپوینت بررسی آلودگی محیط زیست و اثرات آن📂پاورپوینت بررسی آناتومی پایین تنه زنانه📂پاورپوینت بررسی انفجار چرنوبیل📂پاورپوینت آشنایی با مفهوم جایگزین پروری